amJam 2016

Efekty amJamu 2016

Temat tegorocznej edycji amJamu-u brzmiał „Żodyn Niy Wje Kim Żech Je” i nawiązywał do regionalnego charakteru i miejsca, w którym toczył się turniej tworzenia gier, zorganizowany przez Artifex Mundi. Hasło przewodnie wyrażone w gwarze śląskiej dało twórcom szerokie pole do popisu i interpretacji, co zaowocowało niezwykłymi grami, które zdaniem jury oraz organizatorów stały na jeszcze wyższym poziomie, niż rok wcześniej.

Do amJamu 2016 stanęło 13 zespołów: 11 bit Studios, Anshar Studios, CD Projekt RED, Flying Wild Hog, Incuvo, Moonlit, Techland, Vile Monarch oraz 5 zespołów tworzonych przez pracowników Artifex Mundi. Do zmagań przystąpiło łącznie 65 głodnych sławy i zwycięstwa zawodników.

Pośród gier tej edycji amJamu niewątpliwą nowością było pojawienie się gier w trybie multiplayer, zarówno kooperacyjnych hotseat jak i wymagających połączenia LAN. Kila ocenianych tytułów wykorzystywało również pady. Gry powstały w przeważającej mierze na UNITY i obfitowały w wyraziste, mocne akcenty – takie jak np. dedykowany soundtrack w grze „Fiber Sobotniej Nocy”. Zdecydowanie większą, niż w zeszłym roku rolę w procesie produkcji odgrywały stojąca na wysokim poziomie oprawa dźwiękowa i graficzna.

Jury w składzie: Jakub Grudziński (Artifex Mundi), Łukasz Hacura (Anshar Studios), Artur Maksara (Flying Wild Hog), Jarosław Korczak (Incuvo), Andrzej Blumenfeld (Techland), Piotr Iwanicki (SUPERHOT) wyłoniło 3 najlepsze pomysły, oraz wyróżniło kolejne 3.

„Ta Giwera Je Nabito” Techlandu skradła serca wszystkich amJamowiczów, zdobywając zarówno pierwsze miejsce na podium jak i nagrodę publiczności. Na zakończenie amJamu finalna lista zwycięskich teamów i gier wyglądała następująco:

Podium:
1. miejsce – Techland za „Ta Giwera Je Nabito”
2. miejsce – Artifex Mundi za „Blend In”
3. miejsce – Anshar Studios za „Fiber Sobotniej Nocy”

Nagroda Publiczności:
Techland za „Ta Giwera Je Nabito”

Wyróżnienia:
Najlepszy Gameplay – Artifex Mundi (Przyjaciele Sneka) – „This mine of mine”
Najlepsze teksty – 11bit studios – „Żodyn Walker”
Zgodność z tematem – Incuvo – „Kery Je Mój?”

Gry można pobrać , klikając na odpowiadające im obrazki..

Organizatorem amJamu jest  Artifex Mundi S.A.  © Artifex Mundi 2018 All rights reserved.